Złote Globy 2018 – pełna lista zwycięzców

Wczoraj w nocy odbyła się 75. edycja Złotych Globów. Obyło się chyba bez większych zaskoczeń, chociaż z góry powiem, że „Twój Vincent” nie zgarnął tej prestiżowej statuetki. Natomiast mamy już chyba całkiem niezły obraz tego jak przebiegać może wyścig po Oscary. Przed Wami pełna lista wczorajszych zwycięzców:

NAJLEPSZY FILM DRAMATYCZNY

Tamte noce, tamte dni
Dunkierka
Czwarta władza
Kształt wody
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

NAJLEPSZY FILM KOMEDIOWY LUB MUSICAL

Disaster Artist
Uciekaj!
Król rozrywki
I, Tonya
Lady Bird

NAJLEPSZA AKTORKA W FILMIE DRAMATYCZNYM

Jessica Chastain – Gra o wszystko
Sally Hawkins – Kształt wody
Frances McDormand – Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Meryl Streep – Czwarta władza
Michelle Williams – Wszystkie pieniądze świata

NAJLEPSZY AKTOR W FILMIE DRAMATYCZNYM

Timothée Chalamet – Tamte dni, tamte noce
Daniel Day-Lewis – Nić widmo
Tom Hanks – Czwarta władza
Gary Oldman – Czas mroku
Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

NAJLEPSZA AKTORKA W KOMEDII LUB MUSICALU

Judi Dench – Powiernik królowej
Helen Mirren – The Leisure Seeker
Margot Robbie – I, Tonya
Saoirse Ronan – Lady Bird
Emma Stone – Wojna płci

AKTOR W KOMEDII LUB MUSICALU

Steve Carell – Wojna płci
Ansel Elgort – Baby Driver
James Franco – Disaster Artist
Hugh Jackman – Król rozrywki
Daniel Kaluuya – Uciekaj!

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA

Mary J. Blige – Mudbound
Hong Chau – Pomniejszenie
Allison Janney – I, Tonya
Laurie Metcalf – Lady Bird
Octavia Spencer – Kształt wody

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY

Willem Dafoe – The Florida Project
Armie Hammer – Tamte dni, tamte noce
Richard Jenkins – Kształt wody
Christopher Plummer – Wszystkie pieniądze świata
Sam Rockwell – Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

NAJLEPSZY REŻYSER

Guillermo del Toro – Kształt wody
Martin McDonagh – Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Christopher Nolan – Dunkierka
Ridley Scott – Wszystkie pieniądze świata
Steven Spielberg – Czwarta władza

NAJLEPSZY SCENARIUSZ

Kształt wody
Lady Bird
Czwarta władza
Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri
Gra o wszystko

NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY

Dzieciak rządzi
The Breadwinner
Coco
Fernando
Twój Vincent

NAJLEPSZY FILM ZAGRANICZNY

Fantastyczna kobieta
Najpierw zabili mojego ojca
W ułamku sekundy
Niemiłość
The Square

NAJLEPSZA MUZYKA

John Williams – Czwarta władza
Alexandre Desplat – Kształt wody
Hans Zimmer – Dunkierka
Jonny Greenwood – Nić widmo
Carter Burwell – Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

NAJLEPSZA PIOSENKA

Home – Fernando
Might River – Mudbound
Remember Me – Coco
The Star – Pierwsza Gwiazdka
This Is Me – Król Rozrywki

NAJLEPSZY SERIAL DRAMATYCZNY

The Crown
Gra o tron
Opowieść podręcznej
Stranger Things
Tacy jesteśmy

NAJLEPSZY SERIAL KOMEDIOWY

The Marvelous Mrs. Maisel!
Czarno to widzę
Specjalista od niczego
SMILF
Will i Grace

NAJLEPSZY SERIAL LIMITOWANY LUB FILM TELEWIZYJNY

Wielkie kłamstewka
Fargo
Konflikt: Bette i Joan
Tajemnica jeziora” sezon drugi „China Girl
The Sinner

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU LIMITOWANYM LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

Jessica Biel – The Sinner
Nicole Kidman – Wielkie kłamstewka
Reese Witherspoon – Wielkie kłamstewka
Susan Sarandon – Konflikt: Bette i Joan
Jessica Lang – Konflikt: Bette i Joan

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU LIMITOWANYM LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

Robert De Niro – Arcyoszust
Jude Law – Młody papież
Kyle MacLachlan – Twin Peaks
Ewan McGregor – Fargo
Geoffrey Rush – Geniusz

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM

Caitriona Balfe – Outlander
Claire Foy – The Crown
Maggie Gyllenhaal – Kroniki Times Square
Katherine Langford – 13 powodów
Elisabeth Moss – Opowieść podręcznej

AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM

Jason Bateman – Ozark
Sterling K. Brown – Tacy jesteśmy
Freddie Highmore – The Good Doctor
Bob Odenkirk – Zadzwoń do Saula
Liev Schreiber – Ray Donovan

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU

Pamela Adlon – Better Things
Alison Brie – GLOW
Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel
Issa Rae – Insecure
Frankie Shaw – SMILF

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU

Anthony Anderson – Czarno to widzę
Aziz Ansari – Specjalista od niczego
Kevin Bacon – I love Dick
William H. Macy – Niepokorni
Eric McCormack – Will i Grace

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU, SERIALU LIMITOWANYM ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM

Shailene Woodley – Wielkie kłamstewka
Laura Dern – Wielkie kłamstewka
Ann Dowd – Opowieść podręcznej
Chrissy Metz – Tacy jesteśmy
Michelle Pfeiffer – Arcyoszust

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU, SERIALU LIMITOWANYM ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM

David Harbour – Stranger Things
Alfred Molina – Konflikt: Bette i Joan
Christian Slater – Mr Robot
Alexander Skarsgard – Wielkie kłamstewka
David Thewlis – Fargo

NAGRODA SPECJALNA IMIENIA CECILA B. DEMILLE’A

Oprah Winfrey

 

Polecane posty powiązane z artykułem:

2 komentarze

  1. I jaki wniosek? Musisz obejrzeć Wielkie kłamstewka 😀

    Reply

Zostaw komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *